İnsan Kaynakları

İnsan Kaynaklarına Bakış Açımız

Betek’te İnsan Kaynakları Yönetimi uygulamalarımız ile, kuruluş hedeflerini hep birlikte gerçekleştireceğimiz, kurum kültürümüze uygun ve istekli kişilerle çalışmayı, insan kaynağımızı en etkili şekilde yönlendirmeyi, çalışanlarımıza profesyonel gelişme olanakları yaratmayı, ve şirketimizle birlikte çalışanlarımızın da gelişimini sağlamayı amaçlamaktayız.

Değerlerimiz

 • Değer Odaklı

  • Verimli ve becerikli olmak.
  • Daha azıyla daha fazlasını yaparak üretkenliği daima en üst seviyeye çıkarmanın yollarını bulmak.
  • Müşterilerimiz bizi sunduğumuz kalite için sürekli olarak iyi değerler sağlamamızdan dolayı takdir eder.

 • Açıklık

  • Her zaman müşteri odaklı olmak, kendini müşterinin yerine koymak ve onların deneyimlerini daha iyi hale getirmek.
  • Müşterinin geri bildirimini arayıp bulmanın en iyi öğrenme kaynağımız olduğuna inanmak.
  • İç ve dış müşteriler ile etkileşim kurmaya açık ve istekli olmak

 • Yenilikçi

  • İşimizi ve organizasyonumuzu geliştirmek için durmaksızın yaratıcı çözümler peşinde koşmak.
  • Yerleşmiş fikirleri sorgulamak ve yeni fikirleri desteklemek.
  • Her gün meraklı olmak ve etki yaratmak için ilham almak.

 • İşbirlikçi

  • Birbirimize saygı duymak, güvenmek ve birbirimizi desteklemek
  • Bilgiyi ve en iyi uygulamaları paylaşmada açık olmak
  • Ortak başarı arzusu olan bir grup olarak birlikte çalışmak ve büyümek

 • Mükemmellik

  • Kalite ve güvenilirlik DNA’mızda var.
  • Beklentileri aşmak için sınırların ötesine geçmek.
  • Kendimizi yüksek standartlarda tutmak

Betek'i Geleceğe Taşıyacak, Sürdürülebilir Başarıyı Sağlayacak Kişileri İşe Alırız

Betek’te işe alım sürecinin amacı, üstlenecekleri pozisyonun gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getirecek, şirketin yapısıyla uyum göstererek şirkete sağladığı katkıyı sürekli arttırabilecek kişilerin, sağlıklı yöntemlerle ve fırsat eşitliği doğrultusunda ayrımcılık yapmadan şirkete kazandırılmasıdır.

Başvurular e-posta, web sitesi, şirket çalışanlarının ya da danışman firmaların önerileri gibi farklı kaynaklardan iletilebilir. İletilen tüm başvurular Betek İnsan Kaynakları başvuru veritabanına işlenir.

Betek’e ve pozisyona en uygun adayları işe alabilmek için İnsan Kaynakları ve ilgili bölüm sorumluları görüşmeler yapmaktadır. İnsan Kaynakları Departmanı tarafından görüşmelerde kişinin yetkinlikleri, kişilik özellikleri, kurum kültürüne uyumu gibi kriterlerle ilk değerlendirme yapılır. İlgili bölüm ise adayın teknik bilgisini, ekibe uygunluğunu, işi istenilen düzeyde yapacak tecrübe ve yetkinliğe sahip olup olmadığını değerlendirir ve adaya işin detaylarını aktarır. Ayrıca işe alım sürecinde objektifliği arttırmak için kişilik özellikleri ve nitelikleri belirlemeye yönelik çeşitli analiz ve testler uygulanmaktadır.

Başvurularınız için; www.kariyer.net üzerindeki ilanlarımızı takip ediniz.

Staj Uygulamamız

Betek olarak, sektörümüzün nitelikli iş gücü gelişimine katkı sağlamak ve öğrencilerin okullarda almış oldukları teorik bilgilerin uygulamalarını görebilmelerine yardımcı olmak amacıyla lise ve üniversite öğrencileri için staj imkanı sunmaktayız. Ayrıca başarılı stajyerlerimizi ilerde oluşabilecek pozisyonlara da yönlendirmekteyiz.

Şirketimizde staj yapmak isteyen öğrenciler insan.kaynaklari@betek.com.tr adresinden veya okulları aracılığıyla staj başvurusunda bulunabilirler. Yaz dönemi staj yapacak öğrencilerimiz Mayıs ayı sonuna kadar, kış dönemi staj yapacak öğrencilerimiz Ağustos ayı sonuna kadar başvuruda bulunabilirler.

En Etkin Şekilde Çalışmayı Sağlayacak Çalışma Ortamları Oluştururuz

Çalışanlarımızın katkısıyla bu günlere gelen Betek;

 • Genel Müdürlük,
 • Gebze Üretim Tesisleri,
 • Kayseri Üretim Tesisi,
 • Mısır Üretim Tesisi,
 • Kaynarca Üretim Tesisi,
 • Rize Üretim Tesisi,
 • Balıkesir Taşyünü Tesisi,
 • Bölge Müdürlükleri ve Şefliklerden oluşan, sektör lideri bir firmadır.
Betek bünyesinde genel çalışma saati uygulaması hafta içi 08:00-18:00 arası olup, bölümlerin iş planlarına göre esnek çalışma sistemleri uygulanmaktadır.

Tesislerimizde çalışanlarımıza ve işbirliği içinde olduğumuz bayi ve ustalarımıza eğitim-seminer verme ve toplantılarımızı gerçekleştirme amacıyla kullandığımız çeşitli büyüklüklerde, donanımlı eğitim ve toplantı salonlarımız bulunmaktadır.

Betek’te çalışanlarımıza İş Kanunu gerekliliklerine ilave olarak birçok yan fayda sağlanmaktadır.

Bireysel ve Kurumsal Öğrenme ve Gelişime Önem Veririz

Betek çalışanların gelişimine yatırım yapar. Şirket hedefleri ve bireysel hedefler göz önünde bulundurularak şirketimiz çalışanlarını sürekli geliştirmeye yönelik eğitimlere katılımlarını gerçekleştiririz.

Bu kapsamda; çalışanlarımızın eğitim ve gelişimini sağlayarak Betek’in başarısının sürekliliğini sağlamak adına çalışanlarımızın, bölümlerimizin, şirketin ihtiyaçlarına göre kişisel gelişim eğitimleri, yönetsel eğitimler, mesleki eğitim programları düzenlenmektedir.

Çalışanlarımızın Kuruluş Performansı İle Uyumlu, En Yüksek Performansı Göstermeleri İçin Çalışırız

Betek’te;

 • Yönetimin ve çalışanların çabalarını ortak bir amaca yönlendirerek çalışanların performansını, dolayısıyla şirketin performansını arttırmak, şirket amaçlarına uygun bireysel performans hedeflerini saptamak, çalışanların potansiyelini değerlendirmek, gelişme gerektiren yönleri ile ilgili eğitim ihtiyaçlarını belirlemek, çalışanların başarılarının tanınması ve ödüllendirmesine olanak sağlamak, yönetici ve çalışanlar arasında etkin bir iletişim, anlayış ve güven ortamı oluşturmak amacıyla
Performans Yönetim Sistemi uygulanmaktadır.

Bu kapsamda çalışanlarımıza Planlama, Gözden Geçirme ve Değerlendirme dönemlerinden oluşan, yapılan işe bağlı olarak “Hedefler” ve “Yetkinlikler”e dayalı bir performans yönetim sistemi uygulanır.

Çalışanlarımızı Maddi ve Manevi Olarak Destekleriz

Betek’te ücret yönetimi konusunda uluslararası geçerliliği olan ücret sistemleri uygulanmaktadır. İş değerleme çalışmaları, piyasa koşullarına ve performans ücret seviyesi çalışmalarının temelini oluşturmaktadır.

Ücret dışında tüm çalışanlarımıza özel sağlık sigortası, isteyen çalışanlarımıza bireysel emeklilik imkanı sağlanmakta, evlilik ve doğum gibi özel günlerde hediyeler verilmekte, yemek ve ulaşım imkanları tanınmaktadır.

Çalışanlarımızı Aile Gibi Görür, Hayatlarına Renk Katmaya Çalışırız

Çalışanlarımızın sosyal hayatlarına katkı sağlamak ve kurum içindeki iletişimi arttırmak adına çeşitli sosyal faaliyetler düzenlenmektedir.

Spor Faaliyetleri: Her yıl “Betek Geleneksel Futbol Turnuvası” düzenlenmektedir. Ayrıca şirketler arası turnuvalara katılım gösterilmektedir. Gebze tesisleri bahçesinde kurulu halı saha çalışanlarımıza hizmet vermektedir.

Ayrıca çeşitli dönemlerde bowling turnuvası, carting turnuvası… gibi etkinlikler organize edilmektedir.

Betek Pikniği: Çalışanlarımızın aileleri ile birlikte katıldığı, çeşitli yarışmalar, animasyonlar, aktivitelerin yapıldığı, hediye çekilişlerinin olduğu geniş kapsamlı bir piknik organize edilmektedir.

Sosyal Etkinlikler: Çalışanlarımızın keyifli zaman geçirdikleri konser organizasyonları, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri, tekne gezileri düzenlenmektedir.

Hobi Etkinlikleri: Çalışanlarımızın iş dışında da gelişimini sağlamak adına, alanında uzman kuruluşlardan “fotoğrafçılık”, “dans”, “müzik”, “yemek” gibi hobiler için kurslar sağlanmaktadır.

Sağlıklı ve Güvenli Bir Ortamda Çalışmayı Sağlarız

Çalışanlarımıza güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunmak temel önceliğimizdir. İşe girişlerde iş başı eğitimleri verilmesi ve kişisel koruyucu ekipman tedarik edilerek çalışanın güvenli bir şekilde işe başlaması sağlanmaktadır. Yıl içerisinde periyodik olarak tekrarlanan iş sağlığı, iş güvenliği, çevre ve ilkyardım eğitimleri ile hem çalışanlarımızın sağlığının ve güvenliğinin korunması amaçlanmakta hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunulması sağlanmaktadır. Her yıl periyodik olarak tekrarlanan işyeri sağlık taramaları, iş sağlığı ve güvenliği ortam ölçümleri ve risk değerlendirme çalışmaları ile işçilerimizin maruz kalabileceği muhtemel riskler izlenmekte ve yönetim programı oluşturularak mevcut risklerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

İşyerimizde iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri için bir sağlık birimimiz olup, iş yeri hekimimiz, hemşiremiz ve sertifikalı iş güvenliği uzmanlarımız tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.

Çalışan Adayı ve Çalışan Adayı İrtibat Kişilerine/Referanslarına ilişkin Kişisel Verilerinin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni

Biz, Zümrütevler, Ural Sk. No:38, 34852 Maltepe/İstanbul adresinde yer alan Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. (“Betek” veya “Şirket”) olarak, kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerinin korunmasını amaçlayan 7 Nisan 2016 tarihli ve 29677 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”)’nun “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” başlıklı 10. maddesi ile 10 Mart 2018 tarih ve 30356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ uyarınca kişisel verilerinizi ne amaçlarla işleyeceğimizi size anlatmak için bu Aydınlatma Metni’ni hazırladık. Veri sorumlusu sıfatıyla kişisel verilerinizi bu metinde belirtildiği şekilde, temel hak ve özgürlüklerinize zarar gelmeden, hukuka uygun şekilde topladığımızı ve işlediğimizi bildiririz.

HANGİ KİŞİSEL VERİLERİNİZİ İŞLİYORUZ?
Tarafımızca, bizimle paylaşmanız ve/veya gerekli olması halinde, işlemeye konu olabilecek kişisel verileriniz aşağıdaki gibidir:

Kimlik Verisi
Başvurunuzu değerlendirebilmemiz adına sizden aldığımız özgeçmişlerin içerisinde bulunan ad, soyad, cinsiyet, doğum yeri, doğum tarihi, fotoğraf, medeni durum, ehliyet bilgileri ve göndermeniz halinde kimlik belgesinde yer alan kimlik verilerinizi toplamakta ve işlemekteyiz.

İletişim Verisi
İşe alım süreçlerimizle ilgili hususlarda sizinle iletişim kurabilmek amacıyla adres, cep/sabit telefon numarası, e-posta adresi şeklindeki iletişim bilgilerini sizden talep etmekte ve işlemekteyiz.

Mesleki Deneyim ve Çalışma Verileriniz:
İş başvurunuzu size en uygun olan pozisyon için değerlendirebilmek adına çalışma geçmişi, işe giriş ve çıkış tarihleri, pozisyon bilgileri, işten ayrılma nedeni, alınan ücret, fazla mesaiye ilişkin uygunluk bilgisi, kariyer planları hakkında veriler, seyahat engeli bilgisi, beklenen ücret bilgisi, profesyonel yetkinlikler, mülakat ve işe giriş değerlendirmeleri şeklindeki mesleki deneyim verilerinizi işlemekte ve toplamaktayız.

Özel Nitelikli Kişisel Veri
Başta 4857 sayılı İş Kanunu, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu olmak üzere ilgili mevzuat kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek ve işe alım sürecini yürütebilmek amacıyla tarafımıza özgeçmiş ve/veya diğer belgeler üzerinden ulaştırmanız durumunda kan grubu, engellilik durumu ve gerekli diğer hastalık bilgileri şeklindeki sağlık verilerinizi, dernek/vakıf üyelik verilerinizi ve varsa kimlik belgelerinizde yer alan din bilgisi verileri ile ceza mahkûmiyet ve güvenlik tedbirleri ile ilgili diğer özel nitelikli kişisel verilerinizi elde etmekte ve işlemekteyiz.

Görsel ve İşitsel Veriler
İş mülakatlarınızın şirketimizde gerçekleşmesi halinde şirketimizin belirli noktalarda fiziksel mekân güvenliğini sağlamak amacıyla bulundurduğumuz kamera kayıt cihazları aracılığıyla görüntü kaydınız işlenmektedir. Ayrıca iş mülakatlarınız ve online test süreçlerinin dijital mecralar kanalıyla gerçekleştirildiği görüşmelerde görüşme içeriği kaydı kapsamında da görüntü kaydınız işlenebilir.

Eğitim Verisi
İşe alım süreci kapsamında değerlendirme yapabilmek amacıyla özgeçmişinizde yer alan eğitim gördüğünüz okullar, katıldığınız seminer ve kurslar, yabancı dil, ilgi alanları ve hobileri şeklindeki eğitim verilerinizi işlemekteyiz.

Referans Verisi
İşe alım sürecinin yürütülmesi amacıyla özgeçmişinizde yer alan, iş başvuru formu veya ayrı bir belge ya da platform üzerinden tarafımıza ulaştırdığınız önceki çalıştığınız kurum ve referans kişinize ilişkin yukarıda belirtilen kimlik, iletişim, mesleki deneyim ve eğitim verilerinden gerekli olan kişisel verileri de iş başvurunuzu daha iyi bir şekilde değerlendirebilmek adına işlemekteyiz.

Askerlik Verileri
Şirket içi iş süreçlerinin yürütülebilmesi için askerlikten muaf olup olmadığınız, tecil bilginiz gibi askerlik verilerini sizden talep ederek elde etmekte ve işlemekteyiz.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NE ŞEKİLDE VE HANGİ HUKUKİ SEBEPLERLE TOPLUYORUZ?

• Bize çalışmak için başvurduğunuzda sizinle iş ilişkisi kurup kurmayacağımızın değerlendirilmesi için sizin tarafınızdan veya duruma göre referans ve/veya yakınlarınız tarafından bize e-posta aracılığıyla gönderilen veya elden teslim ettiğiniz özgeçmiş bilgilerinizi ‘’bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması’’, ‘’bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması’’, ‘’ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması’’, ‘’kanunlarda açıkça öngörülmesi’’, ‘’veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması’’ ve belirli durumlarda ise ‘’ilgili kişinin açık rızası olması’’ hukuki sebepleriyle toplamaktayız.

• Kişisel verileriniz sizinle iş ilişkisi kurup kurmayacağımızın değerlendirilmesi, iş ilişkisi kurulması esnasında ve söz konusu ilişkinin devamı süresince sizlerden, üçüncü kişilerden ve yasal mercilerden olmak kaydıyla internet, telefon, e-posta aracılığıyla ve fiziki, yazılı, sözlü ve elektronik mecralardan, Kariyer.net ve Linkedin gibi platformlar üzerinden iş başvurusu yapmanız yoluyla veya bu platformlar üzerinde yayınladığınız bilgiler 3. kişilerle paylaşma tercihlerinize göre kısmen ve tamamen otomatik olan ve olmayan yollarla toplanmakta ve işlenmektedir.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİ HANGİ AMAÇLARLA İŞLİYORUZ?

Şirket tarafından kişisel verileriniz aşağıda belirtilen amaç ve sebeplerle işlenmektedir:

• İşe alım süreçlerinin yürütülmesi ve kayda alınması,
• İş görüşmeleri esnasında kişinin beyan ettiği tecrübelerinin, eğitim durumunun, yetkinliklerinin araştırma, gözlem ve kaydının yapılması,
• İstihdam edilecek çalışan adayının duruma göre şirketimizde görevlendirileceği ilgili bölümün iş koşullarına uygun eğitim, nitelik ve becerilerinin mevcudiyetinin tespiti,
• Çalışan adayları hakkında bilgi ve rızaları doğrultusunda referans alınması ve ilgili referans kişileriyle iş başvurusu süreçlerinizin değerlendirilebilmesi amacıyla iletişime geçilmesi,
• Görüşme sonunda istihdamın gerçekleşmemesi durumunda, ileride adayın uygun bir pozisyon için tekrar değerlendirilmesi,
• İşveren olarak başta iş yeri sağlığı ve güvenliğinin sağlanması olmak üzere mevzuattan doğan yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi.

Kişisel verileriniz, ilgili mevzuatta belirtilen veya işlendikleri amaç için gerekli olan azami süre ve her halde kanuni zamanaşımı süreleri kadar muhafaza edilecektir.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN ÜÇÜNCÜ KİŞİLERLE PAYLAŞILMASI

• Kişisel verileriniz talep gelmesi ve gerekli olması durumunda, hukuki yükümlülüklerimiz kapsamında mahkemelere ve hukuka uygun talep ve kararlar çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılabilmektedir.
• Şirket faaliyetlerinin yürütülebilmesi için personellerin kullanımına tahsis edilen kurumsal e-posta hesaplarının yurt dışında yer alan veri tabanları aracığıyla yurt dışında bulunan anlaşmalı hizmet sağlayıcı firması ile;
• İnsan kaynakları sürecimizin yönetilmesi ve özellikle proje bazlı işlerde danışmanlık ve işe alım hizmeti alınması amacıyla hizmet sağlayıcımız olan hizmet sağlayıcı ve danışman firması ile;
• Bir ihtilaf olması halinde kişisel verileriniz savunma hakkımızın kullanılabilmesi için avukatlarımızla ve danışmanlarımızla paylaşılabilir.
• Kişisel verileriniz referans gösterdiğiniz kişilerle teyitleşmek amacıyla söz konusu referans kişileriyle paylaşılmaktadır.
• Kullanmış olduğumuz ortak veri tabanları aracılığıyla karar ve onay süreçlerinin tamamlanması kapsamında kişisel verileriniz grup şirketlerimiz ile paylaşılmaktadır.

ÇALIŞAN ADAYI İRTİBAT KİŞİLERİNE/REFERANSLARINA DAİR
Çalışan adaylarımızın Şirketimize bildirdiği irtibat kişisi/referansı iseniz; veri sorumlusu sıfatıyla, kişisel verilerinizi ne amaçlarla işleyeceğimizi aşağıda bildiririz.

HANGİ KİŞİSEL VERİLERİNİZİ İŞLİYORUZ?
Tarafımızca, çalışan adaylarımız ya da sizin tarafınızdan bizimle paylaşılması halinde işlemeye konu olan kişisel verileriniz aşağıdaki gibidir:

Kimlik Verisi
İşe alım süreçlerinin yürütülmesi, çalışan adayının yetkinliklerinin incelenmesi amacıyla çalışan adaylarımızın İş Başvuru Formu’nda belirttiği ad, soyad kişisel verilerinizi işlemekteyiz.

İletişim verisi
İrtibat kişisi iseniz acil bir durumda bilgilendirmenin yapılması, çalışan adayına ulaşılamaması halinde kendisiyle irtibata geçmek amacıyla; referans kişisi iseniz çalışan adayının duruma göre şirketimizde görevlendirileceği ilgili bölümün iş koşullarına uygun eğitim, nitelik ve becerilerinin mevcudiyetinin tespitini sağlamak üzere sizinle irtibata geçmek amacıyla iletişim verilerinizi işlemekteyiz.

Çalışma verisi

Referans kişilerine ilişkin olarak; çalışan adayının aday olunan pozisyona uyumluluğunun tespiti, çalışan adaylarının başvuru süreçlerinin yürütülmesi ve doğru değerlendirilebilmesi amacıyla İş Başvuru Formu’nda yer alan görev ve çalışılan kurum bilginizi işlemekteyiz.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NE ŞEKİLDE VE HANGİ SEBEPLERLE TOPLUYORUZ?
Acil durumlarda çalışan adayına ulaşılamaması durumunda irtibat kişisi ile iletişim kurabilmek, çalışan adayının aday olunan pozisyona uyumluluğunun tespiti amacıyla çalışan adayı referans kişileri ile temasa geçebilmek adına İş Başvuru Formu’nun çalışan adaylarınca yazılı ve / veya dijital yöntemlerle doldurması suretiyle toplamaktayız.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİ HANGİ AMAÇLARLA İŞLİYORUZ
Kişisel verilerinizi acil durumlarda çalışan adayları ile iletişim kurabilmek, çalışan adayı işe alım süreçlerinin yürütülmesi, çalışan adayının başvurduğu pozisyona uygun olup olmadığının değerlendirilmesi amacıyla işliyoruz.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN YURT İÇİNDEKİ ÜÇÜNCÜ KİŞİLERLE PAYLAŞILMASI • Talep gelmesi durumunda verileriniz hukuki yükümlülüklerimiz kapsamında mahkemelerle ve hukuka uygun talep ve kararlar çerçevesinde istenirse kamu kurum ve kuruluşlarıyla, ihtilaf halinde savunma hakkımızın kullanılabilmesi için avukatlarımız ve danışmanlarımızla paylaşılabilmektedir.

HAKLARINIZ
KVKK’nın 11. maddesi gereği bize şahsen, kimliğinizi ispat etmeniz kaydıyla, kişisel verileriniz ile ilgili;
• Hakkınızda kişisel veri işleyip işlemediğimizi öğrenebilir, eğer işliyorsak veya işlemişsek, buna ilişkin bilgi talep edebilirsiniz.
• Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı öğrenebilirsiniz.
• Kişisel verilerinizin yurt içi veya yurt dışına aktarılıp aktarılmadığını ve kimlere aktarıldığını öğrenebilirsiniz.
• Yanlış ve eksik kişisel verilerinizin düzeltilmesini ve bu verilerin aktarıldığı veya aktarılmış olabileceği alıcıların bilgilendirilmesini talep edebilirsiniz.
• Kişisel verilerinizin KVKK madde 7’de öngörülen şartlar çerçevesinde imha edilmesini (silinmesini, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini) talep edebilirsiniz. Ancak imha talebinizi değerlendirerek hangi yöntemin uygun olduğu somut olayın koşullarına göre tarafımızca değerlendirilecektir. Bu bağlamda seçtiğimiz imha yöntemini neden seçtiğimiz ile ilgili bizden her zaman bilgi talep edebilirsiniz.
• Kişisel verilerinizin aktarıldığı veya aktarılabileceği üçüncü kişilerin söz konusu imha talebiniz ile ilgili bilgilendirilmesini talep edebilirsiniz.
• Münhasıran bir otomatik sistem kullanılarak oluşturulmuş kişisel veri analizinizin sonuçlarına bu sonuçlar çıkarlarınıza aykırıysa itiraz edebilirsiniz.
• Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep edebilirsiniz.
Başvurunuzda yer alan talepleriniz, talebin niteliğine göre en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır. Ancak, işlemin Şirket için ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından Veri Sorumlusuna Başvuru Usul Ve Esasları Hakkında Tebliğ’de belirlenen tarifedeki ücret alınabilir.
Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili hususlarda başvurunuzu Veri Sorumlusuna Başvuru Usul Ve Esasları Hakkında Tebliğ’in 5. maddesindeki şartlara uymak kaydıyla aşağıdaki şekillerde yapabilirsiniz:

• Yazılı ve imzalı olarak
• Kayıtlı elektronik posta (KEP) adresinizden göndereceğiniz e-posta ile
• Güvenli elektronik imza veya mobil imza ile
• Bize daha önce bildirdiğiniz ve kayıtlarımızda yer alan elektronik posta adresinizi kullanarak kvkk@betek.com.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Talebinizin niteliğine ve başvuru yönteminize göre Şirket tarafından başvurunun size ait olup olmadığının belirlenmesi ve böylece haklarınızı koruyabilmek amacıyla ek doğrulamalar (kayıtlı telefonunuza mesaj gönderilmesi, aranmanız gibi) isteyebiliriz. Örneğin Şirkette kayıtlı olan e-posta adresiniz aracılığıyla başvuru yapmanız halinde Şirkette kayıtlı başka bir iletişim yöntemini kullanarak size ulaşabilir ve başvurunun size ait olup olmadığının teyidini isteyebiliriz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BETEK BOYA VE KİMYA SANAYİ A.Ş.

Başvuru formunun gönderileceği e-posta adresi: kvkk@betek.com.tr
Betek KEP adresi: betek@hs02.kep.tr
Mersis No: 0167001238900018
Fiziki adres: Zümrütevler Mah.Ural Sk.No.38 Maltepe / İstanbul